آخرین خبرها
Instagram
تور کردستان سنندج مریوان اورامان تور کردستان خرداد 1400

تور کردستان سنندج مریوان اورامان تور کردستان خرداد 1400

23 خرداد تا 26 خرداد 1400

تور کردستان سنندج، مریوان، اورامانات، خرداد 1400

(ظرفیت محدود)| 3,5 روزه

  • قیمت: 695.000 تومان

دیدنی ها و فعالیت های تور کردستان خرداد 97

جاذبه های تور کردستان خرداد 97 : خانه کرد (عمارت عاصف)، قرآن قدیمی نگل، قایق سواری در دریاچه زریوار، خرید از بازار مریوان،  بازدید از روستای سنگی اورامان تخت، بازدید از آرامگاه پیر شالیار، طبیعت بهاری منطقه اورامان

منطقه: کردستان، سنندج ، مریوان ، اورامان .

نـوع فعـالـیت : طبیعت گردی متوسط (3 تا 5 ساعت اختیاری)

کردستان

کردستان استانی در غرب ایران است،که در میان دامنه های زاگرس قرار گرفته است.کردستان از دو بخش کرد و ستان تشکیل شده ، که ستان به معنی مکان میباشد،کلمه کردستان اولین بار در زمان سلجوقی بر روی این منطقه گذاشته شد و از آن تاریخ به بعد به همین نام شناخته شده است ،اغلب مردم کردستان کرد زبان میباشند که به لهجه های مختلف صحبت میکنند، دو لهجه مهم ادبی این مردمان سورانی و کرمانجی که البته شاخه سورانی در کردستان ، لهجه مکتوبی ادبیات است.

موزه سنندج

این موزه در خیابان امام کوچه حبیبی و در بخش برونی عمارت ملا لطف الله شیخ الاسلام قرار دارد که در آن آثار و اشیائ کشف شده در استان و سایر نقاط ایران به نمایش گذاشته شده است، اروسی موزه سنندج یکی از نمونه های بینظیر هنر اروسی سازی و استاد کاران سنندجی می باشد ،عمارت ملا لطف اله از بناهای باقی مانده دوره قاجار است.

خانه کرد

(عمارت آصف) موزه مردم شناسی مناطق کرد نشین و بزرگترین موزه مردم شناسی یک قوم در کشور است،این موزه در خیابان امام خمینی شهر سنندج واقع شده است،این موزه در عمارت آصف دایر گردیده و این عمارت یکی از بزرگترین عمارت های اعیانی شهر سنندج است که دارای ارزش های ویژه معماری از لحاظ آجر کاری و گچ بری و اروسی سازی است و حمام آن زیبا ترین حمام خصوصی در بین حمام های سنندج می باشد. بنای اولیه این عمارت در دوره صفویه ساخته شده و در دوره های قاجار و پهلوی تکمیل شده است

اورامان

اورامان منطقه ای وسیع است در بین شهرهای مریوان،سرو آباد،کامیاران،پاوه(در استان کرمانشاه)،این منطقه یکی از مناطق زیبای کشور است و دارای کوهستان هایی با پوشش جنگلی است ، رودخانه بزرگ سیروان از این منطقه و دره اورامان عبور می کند. واژه (اورامان) یا (هورامان) از دو بخش (هورا) به معنی اهورا و (مان) به معنی خانه، جایگاه و سرزمین تشکیل شده است. بنابراین اورامان به معنی سرزمین اهورایی و جایگاه اهورا مزدا است. (هور) در اوستا به معنی خورشید آمده و هورامان جایگاه خورشید نیز معنی می دهد.

روستای اورامان تخت

این روستا مرکز دهستان اورامان است و در جنوب غربی شهر سرو آباد قرار دارد،خانه های روستا به طور کلی از سنگ و اغلب به صورت خشکه چین (بدون استفاده از ملات) و به شیوه پلکانی ساخته شده است. این روستا در بین اهالی روستاهای منطقه به شهر اورامان معروف است و به اعتقاد آنان این روستا زمانی شهری بزرگ بوده و مرکزیتی خاص داشته است و به همین دلیل از آن به عنوان تخت یا مرکز (حکومت) ناحیه اورامان یاد می کنند. وضعیت خاص روستا از نظر معماری و همچنین مراسم خاص (مراسم سالانه پیر شالیار) و وجود مقبره و مسجد پیر شالیار و به ویژه جمعیت و تعداد سکنه قابل توجه آن نشانگر اهمیت آن در گذشته است.

پیر شالیار

در افسانه های مردم حلی از پیر شالیار به عنوان کسی یاد می شود که دارای کرامات بسیاری بوده است،از جمله کارهای پیر شالیار شفا بخشیدن دختر شاه بخارا بوده است.هر ساله مردم روستای اورامان تخت در نیمه ی بهار و دیگری در نیمه ی زمستان برای پیر شالیار مراسم عروسی برگزار می کنند.

قرآن نگل

در 60 کیلومتری سنندج روستایی به نام نگل وجود دارد که در اصل نوگل نام داشته است،وجه تسمیه روستا ی نگل به داستان چوپانی برمیگردد که سال ها پیش گلی را در طبیعت پیدا میکند که هر کدام از گلبرگ هایش به یک رنگی بوده است، بعد از اینکه چوپان  گل را بیرون می آورد به صندوقچه ای برخورد می کند که برای گشودنش از اهالی روستا کمک خواست.بعد از باز شدن صندوقچه با قرآنی که امروزه در روستای نگل نگه داری می شود، مواجه می شوند و از آن زمان در همان مکان محلی برای نگه داری قرآن نگل می سازند.

خدمات

وسیله مسافرتی : اتوبوس VIP .

اقامت : 2 شب اقامت در هتل 4 ستاره زریوار مریوان

وعده های غذایی : 3 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار

وعده های غذایی شامل

(روزها)

صبحانه

ناهار

شام

چهار شنبه
97/03/24

سوباتان تور
رستوران

سوباتان تور
رستوران

مسافر
رستوران هتل

پنجشنبه
97/03/25

سوباتان تور
رستوران هتل

مسافر
رستوران

مسافر
رستوران هتل

جمعه
97/03/26

سوباتان تور
رستوران هتل

سوباتان تور
رستوران

سایر خدمات : بیمه، پذیرایی روزانه،

کادر اجرایی شامل: سرپرست مجرب برنامه، مسئول تدارکات، مسئول خدمات، راهنمای طبیعت گردی، راهنمای محلی

مشخصات کلی
تاریخ حرکت: 1397/03/23 ساعت 22:30
تاریخ بازگشت: 1397/03/26

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند . حداقل نیم ساعت قبل از حرکت در محل قرار حضور یابید.

***خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید***

منصور جلیلی 09387419200

 

سوباتان تور 02144957051

لوازم سفر

لـوازم ضـروری سفر که حتما باید همراه داشته باشید:

کفش کوه پیمایی سبک با جوراب اضافه، لباس مناسب طبیعت گردی کیسه خواب و زیر انداز مخصوص کیسه خواب، کاپشن بادگیر و لباس گرم اضافه، قمقمه آب (پر شده)، لیوان، قاشق، چنگال و ظروف شخصی، هد لمپ ، داروی مصرفی شخصی، کوله پشتی بزرگ یا چمدان مناسب که تمام وسایلتان در آن جای گیرد ، کارت شناسایی.

لوازمی که اگر همراه بیاورید سفر بهتری را تجربه می کنید:

کوله پشتی کوچک یک روزه، پشت گردنی بادی برای استراحت داخل ماشین، بالش بادی برای خواب شب، نخ و سوزن و بند کفش اضافه، کلاه و عینک آفتابی، پانچو برای مواقع بارانی، باتوم کوه پیمایی، فلاسک کوچک چای (پر شده)، لوازم استحمام وآب تنی اگر شرایطش بود، ، دوربین عکاسی، کتاب اطلس راه های ایران .

تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که …

ادامه مطلب

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپلت ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی سوباتان تور

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت سوباتان تور تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

کارت به نام:

 سید اردشیر جلیلی نومندان

بانک ملت

شماره کارت


6104337864156078

بانک ملت

شماره حساب

شرایط ثبت نام

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و… ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی سوباتان تور ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر سوباتان تور تهیه شده برایتان فکس میشود و شما هنگام سوار شدن به اتوبوس باید قرارداد را همراه داشته باشید

2- در صورت عدم هماهنگی با شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت سوباتان تور مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. سوباتان تور با تماس تلفنی مسافران را جهت اعلام اطلاعات سفر هماهنگ می نماید.

3- سوباتان تور قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و سوباتان تور در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی سوباتان تور که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی سوباتان تور می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.

تور کردستان، كردستان ،تور کردستان خرداد 97 ، اورامان، اورامانات، مریوان، سنندج، دریاچه زریوار، تور کردستان بهار 97 ، تور تعطیلات خرداد 97

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا